Sedef Hastalığına Tabiat Ana Ne Diyor?

Kainatın eczanesinde , ya da Tabiat Ana’da, tıbbın çare bulmak için yıllardır çalıştığı sedef hastalığına yönelik neler var. Umutsuz olmayın, bazı doğal bitkiler ve bitki özleri, sedeften dolayı çaresizlik yaşayanlara çok şey anlatıyor. Özellikle sedef ve egzama gibi birçok insanın yaşadığı cilt sorunu için, klasik tıbbın yanında Tabiat Ana’mızın yeşil şifasına mutlaka bakmak lazım. 15 yılı aşkın zaman şifalı bitkilerle ilgileniyorum. Doğal yöntemle söz konusu hastalıklardan kurtulan birçok insan tanıdım. Özellikle cilt sorunları konusunda yıllardır bitki özleri formülleri üzerine emek harcıyoruz. Bitkilerde birçok hastalıkları giderecek bilginin saklı olduğunu bilmeliyiz. Bitkisel tedavi, 3 bin yıllık bir serüven. Tarih boyunca tüm uygarlıklar bu yöntemden yararlandı.

Kadınlar sedeften çok etkileniyor

Ciltte erozyonlar, artan kırmızılıklar, küçük yaralar ve çatlaklarla kendini belli eden bu rahatsızlıklara karşı, doğada büyüyen bitkiler, içinde çare saklanıyor. Erkekleri de bu hastalık manevi yönde çok etkiliyor ama estetik görünümü deforme ettiği için kadınlarda sedef tam bir depresyon ve içe kapanma nedeni. Egzamalı ve sedefli insanların çevresindeki insanlarla ilişkileri bu hastalıktan dolayı azalıyor. Oysa içe kapanma ile geçen günlerini doğadan yardım alarak geçirseler, şifalı bitki çözümleriyle biraz bile ilgilenseler, faydalarını görmekte gecikmeyecekler. Bazı bitkilerin yaprakları, uçucu yağların fonksiyonları sedefin önlenmesinde evrensel güçlere sahipler… Bu otlardaki aktif bileşenler, ciltteki hastalığı asimile edebiliyor ve sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olabiliyor. Bakımlı görünüme geri dönmenizi sağlıyor. Organizma üzerinde belirgin iyileştirici etkiye sahip bitkiler içinde, bağışıklık sistemini düzenleyici özellikte olanlar, sedefin nedenlerini ortadan zamanla kaldırıyor.

Bitkilerle iyileştirici etki

Özellikle kış mevsiminde bu hastalık arttığı için, bu yazımı bu konuya ayırdım. Tamamlayıcı tedavi’ olarak evde bakım yoluyla edilen mücadele ile bu hastalığa karşı iyi sonuçlar almak mümkün. Bu yöntemle, süreç içinde deri bozuklukları ortadan kalkarak normalleşiyor. Sedef, içten uygulanan bitkisel bakımların yanı sıra, sorunlu cilde sürülen doğal kremler de kullanmayı gerektirir. Derideki lezyonları arındırıcı işlemlerle, belirgin bir iyileşme etkisi veren bir araç olarak bu doğal kremleri de ihmal etmemek lazım. Doğanın bünyesinde barındırdığı iyileştirici görevler, hastalığın etkilerini bertaraf etmekte yarar sağlıyor. Tüm cilt katmanlarında, iyileşmek için doğal metabolik süreçleri hızlandırıyor.

Genellikle dirseklerde, dizlerde, ellerde irili ufaklı yara benzeri belirtiler gösteren bu hastalığın nedeni bilinmiyor. Ancak vücudun bağışıklık sisteminin herhangi bir nedenden zarar görmesi, düzeninin bozulması, ani bir korku, acılı ve üzüntülü bir olayla karşılaşmak ve sinir sistemi rahatsızlıkları gibi nedenlerden bir kaçıyla sedef ortaya çıkabiliyor. Vücudun en iyi dostlarından biri olan çörekotu sedef hastalığında kullanılan otlardan sadece biri. Meyan kökü ve karabaş otu gibi bitkilere de dikkat çekiyorum.

Fakat aşırı stres, sigara, alkol ve fazla çay, kahve tüketiminde sedefli hastalar çok dikkatli olmalı. Bunların fazla kullanımı sedefli deriye olumsuz etki yapıyor. Huzursuz bir hayat tarzı genellikle sedefi körüklüyor . Kızartmalar ve turşular sedefli hastalarda kaşıntıyı artırdığı için riskli…

Kainatın eczanesi, tıbbın çare bulmak için yıllardır çalıştığı sedef hastalığında çok olumlu sonuçlar sağlıyor. Umutsuz olmayın, bazı doğal bitkiler ve bitki özleri ile iyileşmek mümkün. Bitkisel sağlıkta, Precelsus’un “Bütün dağlar, tepeler ve otlaklar birer eczanedir” sözünü daima anımsayalım.
Besininiz ilacınız, doğa dostunuz olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir