Göz Bakımında Dikkat Edilecek Noktalar

Bedenimizin en dikkat çeken organı olan gözlerimize ne kadar önem veriyoruz? Duygularımızın aynası olan gözlerimizei birkaç püf noktası ile daha dikkat çekici ve ışıl ışıl bakışlar kazandırabiliriz.

Gözlerimiz kaş ve kirpiklerimizle bir bütünlük içerisindedir. Kaş ve kirpikler gözlerimizdeki ifadeyi etkileyen en önemli unsurlardır, bu nedenle gözlerden önce kaş ve kirpik bakımı gerekir.

Kaşlar yüz yapısına uygun ve orantılı bir biçimde alınmış olmalıdır. Güçlü, parlak,sık kaş ve kirpikler için her gün hint yağıyla hafifçe fırçalayabilir ya da güvenilir olmasına dikkat etmek şartıyla bu işlem için özel olarak üretilen yağ karışımlarını kullanabilirsiniz.

Demlenmiş siyah çay poşetlerini ya da papatya çayını gözlerimizin üzerine koyup 10 dakika bekletirseniz yorgun olan gözlerinizi dinlendirir ve ilthaplara karşı koruyabilirsiniz. Gözlerinizi fazla yoran, uzun süre sabitlenmelerini gerektiren işlerle uğraşıyorsanız (dikiş dikmek, bilgisayara bakmak, kitap okumak) gözlerinizi kırpmayı ve belli aralıklarla dinlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de yatmadan önce göz makyajını temizlemek ve göz çevresini nemlendirmek için göz kullanımı için üretilmiş kremler kullanmak olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir