2012 Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Her genç kız kusursuz bir düğün hayal eder. Düğününün herkesin dilinde dolaşmasını ister. Kusursuz bir düğün, muhteşem bir gelinlik, doğal ve göz alıcı saçlar… Ama bir noktayı atlamamak lazım! Makyajınız her şeyi mahvedebileceği gibi mükemmel bir hale de getirebilir. İşte onu da vereceğimiz tüyolarla mükemmel hale getireceğinizden eminiz.

Her kadın muhteşem bir düğün ister. Aylarca hatta belki yıllarca beklediniz bugünü. Düğününüz kusursuz, gelinliğiniz harika ve saçlarınız da hem doğal hem şık. Geriye sadece makyajınız kalıyor. Onu da vereceğimiz tüyolarla mükemmel hale getireceğinizden eminiz.

Mutlaka önceden makyaj provası yaptırın. Ne istediğinizi en iyi siz bilirsiniz, ne istediğiniz konusunda kararlı olmalısınız, düğün sizin düğününüz.

  • Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken nokta doğal bir görünüme sahip olmanız. Genelde kahverengi, mürdüm gibi klasik renkler tercih edilirken, 2012 trendi daha renkli makyajın ön plana çıkması üzerine kurulu.
  • Genellikle gözlerin ön plana çıkarılması tercih ediliyor ve bu durumda dudaklar daha doğal bırakılıyor. Ancak akıcı parlatıcılardan kaçının, mat rujlar en iyi tercih olacaktır.
  • Makyajınız mutlaka suya dayanıklı olmalı, malum biz kadınlar biraz duygusalız. Tabi bu da kullandığınız malzemelerin ne kadar kaliteli olduğuna bağlı.
  • Makyajınızı düğünün açık ya da kapalı ortamda yapılacak olmasına bağlı olarak değişecektir, bunu mutlaka göz önünde bulundurun.

 

Makyajsız da Güzel Olunabilir

Kusurları ufak darbelerle örtmede kullanılan en etkili yöntemdir makyaj. Ancak arada yüzünüzü dinlendirmek gerekir. Makyajsız da güzel olunabildiğini az sonra keşfedeceksiniz.

İyi uyku şart

Yeterince uyumak çok önemlidir. Yorgunluk insanın yüzünün çökmesini, gözlerinin solgun görünmesini sağlayan bir sorundur. Bu nedenle uykunuzu almaya özen gösterin.

Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın

Yüzü soğuk suyla yıkamak canlanmasını sağlar. Ayrıca yorgunluk belirtilerinden de soğuk su sayesinde kurtulabilirsiniz.

Cildinizi mutlaka nemlendirin

Cildinizi nemlendirmeyi sakın es geçmeyin. Peeling, yıkama köpüğü gibi ürünler kullanarak temizlediğiniz cildinizi mutlaka nemlendirin. Bu sayede esnekliğini kaybetmeyecek ve canlı görünecek.

Bol su için

Su içmediğiniz takdirde vücudunuzun su-tuz dengesinde bozulma meydana gelir. Bol su içmek hayati bir önem taşımaktadır.

Güneşten korunun

Güneşten korunmak cildin genç görünmesi için çok önemlidir. En az 15 SPF’li bir güneş kremi uygun olacaktır.

Kaşlarınızı unutmayın

Makyaj yapmaya gerek kalmaması için kaşlarınıza özen göstermeniz gerekmektedir. Kaşlar yüzünüzün çatısı gibidir. Onların bozulmuş olması gözlerinizi, gözleriniz cildinizin ve dudaklarınızın görünümünü etkiler. Kaşlarınızı sürekli düzenli tutmaya özen gösterin.

Makyaj Yaparken Renk Seçimine Dikkat!

Makyaj, insanı yaşlı ya da genç gösterebilecek mucizevi dokunuşlar silsilesidir. Doğru makyaj sayesinde hem son derece güzel hem de oldukça doğal gözükmek mümkün. Bu sebeple makyaj malzemelerini doğru kullanmak ve renkleri doğru seçmek işin püf noktası.

Allık

Belirginleştirilen elmacık kemikleri şüphesiz yüze bir güzellik katar. Ancak elmacık kemiklerinde ne renk allık kullandığınız çok önemlidir. Koyu tonlardaki allık kişiyi yaşlı gösterir. Şeftali ve açık pembe tonları ise yüze canlılık katacaktır.

Fondöten

Yoğun uygulanan fondöten kişiyi en az 20 yaş daha yaşlı gösteriyor. Kozmetik parçaları kırışıklıkların arasına giriyor ve daha belirgin görünmelerine neden oluyor. Ayrıca yüzünüz ifadesiz bir maske takmış gibi yapay görünüyor. Genç ve canlı bir cilt için hafif tonlarda fondöten uygulamanın önemi vurgulanıyor. Fondöten öncesinde cildi mutlaka nemlendirmek gerekiyor.

Ruj ve Far

Mat görünümlü ruj ve farlar kişiyi yaşlı göstermekte çok etkilidir. Ancak aşırı parlak ürünler de aynı etkiyi yaratacaktır. Bu nedenle nemli görüntüsü veren rujları ve farları tercih edin. Bu sayede dudaklarınız sadece genç değil aynı zamanda iri de görünecektir.

 

 

Eyeliner

Çok koyu renk ve simsiyah bir eyeliner yaşlı görünmenize neden olur. Göz kapağı boyunca uzanan koyu renk bir çizgi yerine hafif bir göz kalemi ile yaratılan farklılık gözün daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Parlatıcı

Genç kızların dudaklarına parlatıcı sürme aşkı bir türlü son bulmadı. Halbuki işin uzmanlarına göre tüm dudağa yayılan parlatıcı sadece kişiyi yaşlı göstermeye yaramaktadır. Genç ve canlı bir görünüm elde edebilmek için sadece alt dudağın orta kısmına uygulanan ufak bir dokunuş yeterli olacaktır.