Kaş Ve Kirpiklere Doğal Bakım

Yüzü en belirgin kılan organlar kaş ve kirpiklerdir. Ancak bu organlar makyaj, mevsimsel etkiler ve bazı rahatsızlıklar sebebiyle zarar görebilir.

İşte kaş ve kirpikleri bu zararlardan korumak için size birkaç önerimiz var.

Günlük makyaj yapanların ekstra bir bakım yapmaları önemlidir. Çünkü hem makyaj malzemelerinin, hem temizleyicilerinin kimyasal etkileri zamanla ciddi bir yıpranma yaratırlar. Kadınlar hasar gören saç ve ciltleri için değişik bakım ürünleri ve yöntemleri uygular ama kaş ve kirpiklerini ihmal eder. Sağlıklı kaş ve kirpikleriniz olursa makyaja bile gerek kalmayabilir.

Bakım Önerileri:

  • Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için mükemmel nemlendiricilerdir. Ayrıca besler ve kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarır.

 

  • Banyo sonrası maske: 1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırdıktan sonra, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırın ve özellikle banyo sonrasında, kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın. Bir saat kalması yeterlidir, ardından gülsuyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapar.

Kaş Küsmesi Nedir?

Sürekli ve yanlış alımlar sonucu kaşlarımız küsebilir. Yani alınan bölgeden eskisi gibi kaş çıkmaz ve kaşlar eski sıklığında olmaz. Bu durum kaş küsmesi olarak adlandırılır. Kaş küstüğünde o bölgeden bir daha kolay kolay kaş çıkmaz, bu nedenle kaşımıza yeni bir biçim vermemiz gerekir ve ve bu biçim verilirken düzgün bir görünüm yakalanmalıdır.

Küsen kaşın tekrar beslenip büyümesi ve daha gür çıkması için uygulanacak bazı yöntemler vardır.

İşte size küsen kaşlar ve seyrek kirpikler için birkaç tavsiye:

Kaş ve kirpik bakımında, hidrolize Soya Proteini, Homotaurine, Chondroitine ve Biotin kompleksi, saçın keratin yapısı ile aynı özellikleri taşıyan kaş tellerini güçlendirerek doğal büyüme sürecini uzatmaya ve hızlandırmaya yardımcı olur. Kozmetik uygulamalar için büyük bir özenle modifiye edilmiş ve doz ayarı yapılmış MDN adlı madde, kirpik köklerini uyararak, kirpiklerin doğal büyüme evresini hızlandırırken bir yandan da daha kalın, gür ve dolgun olarak uzamasına yardımcı oluyor.

M2 Lashes Kirpik Canlandırıcı Gloss ise aktif kirpik uzatma serumu ile kusursuz bir uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Serumun etkisini artırmak için en uygun ve maksimum şartları sağlıyor. Canlandırıcı krem sayesinde kirpikler daha sağlıklı, daha parlak ve daha canlı bir görünüm kazanıyor. Kirpikler gün geçtikçe güçleniyor ve esnekliği artıyor. Kremin yenilikçi etken maddesi Bakır Tripeptit-1 (Copper Tripeptite-1) sağlıklı bir tensel ortam yarattığı ve bağ doku gelişimini hızlandırdığı gibi, serbest radikallerle de mücadele ederek, hassas bir bölge olan göz civarında zamanından önce yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep olan hiyaluronik asit kaybını/tükenmesini engelliyor.