“İlk Dans” Müziğinizin Hangisi Olmasını İstersiniz

Hayatınız boyunca unutamayacağınız o muhteşem anın şarkısı da bir o kadar unutulmaz olmalı. “İlk Dans” ınızın şarkısı… Nerede, ne zaman duysanız hep o ilk duygularla anımsayacağınız şarkı.. İşte size birkaç ilk dans şarkısı önerisi

Phil Collins’ten James Blunt’a en çok beğenilen, en çok tercih edilen 20 “ilk dans” şarkısını bir araya getirdik. Klişeler de var, hiç duymadıklarınız da. Klasikler her zaman en güzeldir..

1. A Groovy Kind Of Love – Phil Collins

2. Amazed – Lonestar

3. A Moment Like This – Leona Lewis

4. Angels – Robbie Williams

5. Can’t Take My Eyes Off You – Andy Williams

6. Can You Feel The Love Tonight – Elton John

7. Close To You – Carpenters

8. Crazy For You – Madonna

9. Dream A Little Dream of Me – The Beautiful South

10. You Are Beautiful – James Blunt

11. Endless Love – Diana Ross

12. Eternal Flame – The Bangles

13. Evergreen – Will Young

14. She – Elvis Costello

15. Fly Me To The Moon – Frank Sinatra

16. From This Moment On – Shania Twain

17. Get Here – Oleta Adams

18. Have I Told You Lately – Rod Stewart

19. Hero – Enrique Iglesias

20. How Deep Is Your Love – Take That

 

Bunlar bizim önerimiz. Eğer sizin de sevdiğiniz ve önerdiğiniz şarkılar varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

25 Yaş evlilik İçin En İdeal Yaş

İlişki uzmanları, özellikle kadınlar için en uygun evlilik yaşının 25 olduğunu vurguluyorlar. 25 yaşından sonra yükselen eğitim seviyesi nedeniyle eş seçimi daha zor yapılıyor. Bu yaşın eş seçimi yapmak için en uygun yaş olduğu belirtiliyor.

“Five Simple Steps to Take Your Marriage From Good to Great” (Beş basit Adımda Evliliğinizi Güzelleştirmenin Yolları) adlı kitabın yazarı Terri Orbuch şunları söylüyor:

“ Eğitimli kadınlar kendileriyle barışık olur. Özellikle 25 yaş ve üstü kadınlar standartlarını bilir ve ihtiyaçlarını karşılayacak olan erkekleri saptarken doğru bir yol izlerler.”

Ayrıca Orbuch 20’li yaşların ortasına kadar kadınların beklentilerinin ne olduğunu belirlediğini ve “Kadınlar 25 yaşına kadar birkaç ilişki yaşamış ve bir erkekten ne bekleyip beklemeyeceğini tespit edecek deneyime sahip olurlar.” olduğunu ifade ediyor.

Düğün Stresini Yenmek İçin Neler Yapmalıyız?

Hayatımızın en önemli aşamalarından olana evliliğin başlangıç günü sayabileceğimiz düğün sandığımız kadar sorunsuz olmayabilir. Oturma düzeni, davetli listesi, gelinlik ve davetiye seçimi gibi ufak görülen sorunlar farkında olmadan strese doğru sürüklenememize neden olup en güzel günümüzü mahvedebilir.

 

Bütçe Tartışmaları:

Hayatımızın en önemli günlerinden olan düğün günümüzün peri masallarındaki gibi mükemmel olmasını isteriz. Ancak bütçemiz buna elvermeyebilir. Hem bütçemize hem hayallerimize uygun bir düğün için kafa yormak son derece yıpratıcıdır. Gelin ve damatın çabalarının yanı sıra ailelerin de olaya dahil olması durumu daha karmaşık hale getirebilir.

Bu karmaşadan kurtulmak için maddi ve manevi destek sağlayabilecek kişilerle oturup neler istediğinizi konuşmak iyi bir çözüm için başlangıç olacaktır. Karşılıklı fikir alış-verişlerinden sonra çoğunluğu tatmin edecek bir karar çıkacağı muhtemeldir. Tüm şartlar göz önünde bulundurulup ona göre bir bütçe belirlemek ve bunbütçeye sadık kalmak daha kontrollü hareket etmenizi sağlayacaktır.

Evlilik rekabete dayalı bir olay değildir. Önemli olan doğru insanla hayatımızı birleştirmekse ve bunda doğru karar verdiğimizi düşünüyorsak için gösteri boyutu daha arka planda kalmalı ve ona göre hareket edilmelidir. Yapılan araştırmalara göre çiftlerin yüzde 59’u kendi düğünlerinin gelen konuklar tarafından bugüne kadar görülmüş en iyi düğün olduğunu düşünmelerini istiyor. Buna rağmen yüzde 26’lık bir bölüm ise sadece birbirlerini ne kadar sevdiklerini gözler önüne sermeyi amaçlıyor. Amacımız sevdiğimiz insanla mutlu olmaya çalışmak olmalıdır, davetlilerin gözlerini boyamak değil. Günü kendiniz için özel kılmaya ve keyfini çıkarmaya bakın.

Aşırı fikir yüklemesi:

Evlilik için pek çok ihtiyaç olduğu gibi bu ayrıntılara karşılık pek çok seçenek de vardır. Seçeneklerin fazlalığı karar vermemizi güçleştirir. Menü seçimi, içecek seçimi, mekan seçimi derken iş içinden çıkılmaz hale gelir.

Bu kısımların prosedür gereği olduğunu unutmamak ve asıl amaca odaklanmak gereiyor. Seçim yapmadan önce pek çok şeyi kafamızda belirlemiş olmak rahat karar veremk adına faydalı olacaktır. Herkesi aynı anda memnun etmek imkansız olduğuna göre öncelik kendimizi memnun etmek olmalıdır. İlk başta öneri ve istek yağmuruna tutulacaksınız. İnsanlar fikirlerini belirttikleri zaman, onlara güzel bir öneri getirdikleri için teşekkür edip ve bunu aklınızın bir köşesinde tutacağınızı söylerseniz kimseyi kırmadan bu işi halletmiş olursunuz.

Her şey düzensiz:

Tüm ayrıntılarla tek başınıza ilgilenip halledebileceğinizi düşünmeniz büyük bir yanılgı olur. Bunlar için nişanlınız başta olmak üzere arkadaşlarınız ve aileniz arasından güvendiğiniz insanlardan yardım almalı ve bir görev paylaşımı yapmalısınız. Unutmayın ki bu düğün sadece size değil nişanlınıza da aittir ve her şeyi önceden açık açık konuşmanız, onun isteklerine de cevap vermeniz gerekir.