Erkekleri Vücutlarından Tanıyın

Hoşlandığınız erkek bir türlü size açılamıyor, bu durum da sizi çileden çıkartmaya başladı. Ona dair bazı öğrenmek istedikleriniz var. Hiç tasalanmayın, o farkına bile varmadan incelediğiniz 9 ipucu tüm merak ettiklerinizi açığa çıkaracak. Hem de o farkına bile varmadan!

1- Yüzük parmağı diğerlerinden uzunsa

Yüzük parmağı diğer parmaklarından uzun olan erkeklerin hem spor hem de sayılarla arası gayet iyidir. Ancak aynı şeyi dans etme yeteneği konusunda söylememiz ne yazık ki çok zor. Kalp krizi geçirme riski olması da dikkat etmeniz gereken önemli bir unsur.

2- Saçları dökülmüşse

Saçları dökülmüş erkeklerden hoşlanmıyor olabilirsiniz ancak biz size yine de bu tiplerin libidolarının genellikle yüksek olduğunu ve yatakta başarılı olduklarını belirtelim.

3- Bacaklarını ayırarak oturuyorsa

Yapılan bir araştırma erkeklerin fiziksel hünerlerini ve erkekliklerini göstermek için biraz alana ihtiyaçları olduğunu gösteriyor. Bu, hem cinsel güçlerini hem de kendilerine olan güvenlerini göstermek için kullandıkları bir yöntemdir.

4- Başı büyükse

Büyüklüğün önemi tam da burada ortaya çıkıyor. Erkek arkadaşınızın başı ne kadar büyükse IQ’su da o kadar yüksektir. Alın elinize mezurayı ve başlarınızın büyüklüğünü kıyaslayın. Bakalım hanginiz daha zekisiniz?

5- Uzun boyluysa

Kısa erkeklere oranla uzun boylu erkekler daha fazla prostat kanserine yakalanma riski taşıyor. Şanslılar ki, kalp krizi riskinden de bir o kadar uzaklar. Bilim adamları, boy uzunluğunun sağlıklı beslenmeyle ilgisi olduğunu ortaya çıkardılar. Aynı zamanda uzun bacaklar düşük tansiyon ve kolesterol seviyesine işaret ediyor.

6- Burnu büyükse

İri burunlu bir erkek gayet karizmatik de olabilir, ancak genellikle kadınlara pek çekici gelmez. Peki, iri bir burnun büyükçe bir cinsel organın ipucu olduğunu söylesek?!

7- Dudakları inceyse

İnce dudaklı tipler hislerini asla belli etmezler. Bu özelliğe sahip erkekler oldukça duygusaldır, ayrıca çoğumuzda öpüşme isteği uyandırdıkları da bir gerçektir. Keyiflerine ve rahatlarına aşırı düşkün tipler oldukları da söylenebilir. Eğer hem yatakta hem de dışarıda bir parti canavarı istiyorsanız, ince dudaklı erkekler tam size göre.

8- Yüz hatları belirginse

Güçlü bir çene ve belirgin elmacık kemikleri onun yüksek testosteron seviyesine sahip olduğunu gösterir. Bu tiplerin evlenmelerinin küçük bir ihtimal olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Onunla mutlu sona ulaşsanız bile aldatılma olasılığınız yüksek. Daha fazla kötü özellik saymadan siz en iyisi ondan uzaklaşmaya bakın.

9- Dar iç çamaşırları giyiyorsa

Vücut dili uzmanları, vücut hatlarını olduğu gibi ortaya koyan iç çamaşırlarını tercih eden erkeklerin aşırı özgüvenli tipler olduğunu söylüyor. Asker desenli modelleri tercih edenler risk almaktan hoşlanırken, beyaz giyenler kendilerine en çok güvenenler. Bu güvenleri cinsel hayatlarında da belirgin bir şekilde fark ediliyor. Ünlü yıldız futbolcu David Beckham’ın rol aldığı iç çamaşırı reklamlarında neden bu kadar seksi gözüktüğünü sanırız şimdi anladınız!

10- Kredi kartını ortaya koyuyorsa

Biriyle yeni tanıştığınızı düşünün. İlk defa yemeğe çıkıyorsunuz, hesap geldiği anda kredi kartını masaya koyuyor. Sonrasında bir gece kulübüne geçiyorsunuz ve yine aynı şey yaşanıyor. Bu, zaman zaman nezaket gösterisi gibi görülse de, sizinle konuşmadan bu şekilde davranan birinin yeterince olgunlaşmamış olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer ödemelerini nakit olarak yapmayı tercih ediyorsa, bundan özgürlüğüne düşkün biri olduğunu çıkarabilirsiniz.

Erkek Giyiminde Tahammülü Zorlayan Noktalar

Erkek giyiminde alternatif bol olmadığından hata yapma ya da rüküş olma olasılığı kadın giyimine oranla çok daha az. Bu avantaja rağmen yapılan bazı hatalar son derece göz rahatsız edici olabiliyor, kadınlar tarafından affedilemez bulunabiliyor.

Moda adına yapılan ama erkeklerin şıklıklarına gölge düşüren giyim hataları:

 • Parmak arası terlikler; erkeklerin ayak yapısına pek şık düşmüyor, çirkin bir görünüş oluşturuyor.
 • Parlak takım elbiseler; erkekler parlak kumaşlar ve renkler yakışmıyor. Renklerin ve parlaklığın da cinsiyeti var bir yerde.
 • Göğüs dekoltesi oluşturan geniş yakalı giysiler; kadınlarda ölçülü olduğunda son derece güzel görünmesine rağmen erkeklerde kaba çirkin görünüyor.
 • Deri pantolonlar
 • Altın ya da gümüş takılar (alyans hariç); takı erkekte kadında durduğu gibi durmuyor, bu nedenle erkekler takı konusunda daha mütevazı davranmalılar.
 • Sivri burunlu ayakkabılar; ayakkabıların sivri burunları son derece gereksiz ve komik bir görüntü oluşturuyor.
 • Şalvar tarzı pantolonlar
 • Kısa şortlar; erkeklerin bacaklarını pek hoş göstermiyor. Zaten erkeklerin bacaklarını çok da fazla sergilememeleri tercih edilir olanıdır.
 • Kot pantolon üstüne giyilen uzun bo
 • Sloganlı tişörtler; sloganlar kişiliğin bir yansıması olarak algılanabilir, bu nedenle sloganlı tişört seçilirken dikkat edilmeli.
 • Kısa kollu gömlekler
 • Beyaz çorap; kesinlikle uzak durulmalı!