Cildimizi Temizlemek İçin Doğal Yollar

Bazı ev yapımı çözümlere zaman zaman yönelmemizin sebebi pek çok insanın psikolojik olarak doğal olmayan her şeye bir çeşit alerjik durumları olmaları, tabiki bu durum ruh hallerine göre de değişkenlik gösterebiliyor zaman zaman!

Siz de eğer doğal bir yüz maskesine ihtiyaç duyarsanız yarım ölçü balı yine yarım ölçü portakal suyuyla karıştırıp yüzünüze sürün. Bal cildinizi yumuşatıp antibakteriyel özelliğiyle gözeneklerinizin temizlenmesine yardımcı olurken portakal suyundaki sitrik asit cildinizdeki fazla yağları temizler. Bize soracak olursanız “Alpha-H” Purifying Clay Mask bu iş için daha ideal ama dediğimiz gibi illaki evde yapacağım diyorsanız işte size bir çeşit alternatif.

Dudaklardaki çatlaklık sadece soğuk kış aylarına mahsus değildir, fazla güneş, vücuttaki su eksikliği gibi sebepleri de olabilir. Hemen vazeline atlamayın, uzun sureli vazelin dudaklarınızı daha da kurutur, bees wax içeren ürünleri tercih edin ve de haftada iki defa bir tatlı kaşığı zeytinyağını bir tatlı kaşığı şeker(mümkünse kahverengi iri taneli şeker) ile karıştırıp dudaklarınıza sürün ve çok yumuşak bir diş fırçasıyla dudaklarınızı hafifçe ovalayın. Bu dudaklardaki ölü deriyi atmanıza yardımcı olacaktır. Bunun üzerinede içerisinde bees wax olan bir dudak kremi sürün. Böylelikle pürüzsüz, doğal ve sağlıklı dudaklara sahip olursunuz.

Kıştan kalan koyu bir rujunuz varsa ve bahar geldi bu renk çok koyu diyorsanız bir tabakta bu rujunuzdan bir parca kesip dudak kreminiz ile ezip birbirine yedirin, ortaya çıkan karışımı (bu karışım daha açık renkli hale gelecektir) kapaklı boş bir kozmetik kutusuna koyun, böylelikle en sevdiğiniz renkte bir dudak kreminiz olmuş olacaktır.

Makyajsız da Güzel Olunabilir

Kusurları ufak darbelerle örtmede kullanılan en etkili yöntemdir makyaj. Ancak arada yüzünüzü dinlendirmek gerekir. Makyajsız da güzel olunabildiğini az sonra keşfedeceksiniz.

İyi uyku şart

Yeterince uyumak çok önemlidir. Yorgunluk insanın yüzünün çökmesini, gözlerinin solgun görünmesini sağlayan bir sorundur. Bu nedenle uykunuzu almaya özen gösterin.

Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın

Yüzü soğuk suyla yıkamak canlanmasını sağlar. Ayrıca yorgunluk belirtilerinden de soğuk su sayesinde kurtulabilirsiniz.

Cildinizi mutlaka nemlendirin

Cildinizi nemlendirmeyi sakın es geçmeyin. Peeling, yıkama köpüğü gibi ürünler kullanarak temizlediğiniz cildinizi mutlaka nemlendirin. Bu sayede esnekliğini kaybetmeyecek ve canlı görünecek.

Bol su için

Su içmediğiniz takdirde vücudunuzun su-tuz dengesinde bozulma meydana gelir. Bol su içmek hayati bir önem taşımaktadır.

Güneşten korunun

Güneşten korunmak cildin genç görünmesi için çok önemlidir. En az 15 SPF’li bir güneş kremi uygun olacaktır.

Kaşlarınızı unutmayın

Makyaj yapmaya gerek kalmaması için kaşlarınıza özen göstermeniz gerekmektedir. Kaşlar yüzünüzün çatısı gibidir. Onların bozulmuş olması gözlerinizi, gözleriniz cildinizin ve dudaklarınızın görünümünü etkiler. Kaşlarınızı sürekli düzenli tutmaya özen gösterin.