Anneler Günü Hediyesi

Anneler günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan çok önemli bir gündür. Anneler günü her yıl aynı güne denk gelmediği için pek çok kişi tarafından karıştırılır. 2013 yılında 12 Mayıs Pazar’a denk gelmektedir. Bizi 9 ay karnında taşıyıp, her türlü kahrımızı çeken annelerimize sevgimizi gösterebileceğimiz en önemli gündür anneler günü.

Anneler günü sevgili annelerimizi hatırlamak ve onlara olan minnetimizi ifade etmemiz için çok önemli bir gündür. Bu önemli günde annenizi bir demet çiçek ve ona özel seçtiğiniz bir hediye ile ziyaret etmek hem sizi hem de annenizi mutlu edecektir. Annenizi en iyi tanıyan kişilerden biri olarak ona beğeneceği bir anneler günü hediyesi bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz fakat yine de hediye işini son ana bırakmayın ki aradığınızı bulabilesiniz. Hediye bakarken lidyana.com u ziyaret etmeyi unutmayın.

Annenize lidyana.com daki binlerce çeşit hediyeden birini alarak onu bu güzel günde mutlu edebilirsiniz. Dilerseniz annenizin adını yazdırabileceğiniz bir kolye ile ona kendisini özel hissettirebilirsiniz. Dilerseniz de annenizin ihtiyacı olan, hep istediği parfümü ya da saati lidyana.com dan alabilirsiniz.

Lidyana.com

http://www.lidyana.com/anneler-gunu-hediyeleri

Anneler Günü’nün Hikayesi

Annelerimizi her zaman çok seviyor, her zaman onları mutlu etmek istiyıoruz; ancak yılda bir kez annelerimizi ne kadar sevdiğimizi daha çok hatırlıyor, bunu hatırlatmak için onlara hediyeler alıyoruz. Anneler gününün nerden geldiğini hiç merak ettiniz mi? Aslında tarihi çok eskilere dayanıyor.

Yüzyıllardır farklı isimlerle kutlanan anneler günü hikayelerinden en eskisi Antik Yunan’da tanrıların annesi olarak bilinen Rhea’nın adını taşıyan ilkbahar festivalidir. Bu festivalde tanrıların annesi “Rhea” onurlandırılmakta ve birbirinden değerli hediyeler sunulmaktadır.

Daha sonra Roma dönemlerinde annelik ve bereket tanrıçası olarak anılan Kibele için bahar aylarında kutlamalar düzenlenirdi.

Orta çağlarda İngiliz’ler anneler için bir bayram tertip etmişlerdi. Bu bayramda insanlar tüm günlerini anneleri ile birlikte geçiriyorlardı.

Şimdi kutladığımız manada anneler günü; Anna Jarvis adında Amerikalı bir kadının, annesinin ölümü üzerine bir anma günü düzenlemesiyle ortaya çıkmıştır. 1908 yılında gerçekleşen bu hadise Anna Jarvis’in bu hareketininin 1914 yılında tüm Amerika’da yaygınlaşmasını sağlamıştır. Amerika’dan sonra tüm dünyaya yayılmıştır.

Artık “Anneler Günü”, her Mayıs ayının ikinci Pazartesi günü tüm dünyada kutlanmaktadır.